Zaproszenie: Zagrajmy w życie

opublikowane: 1 lut 2018, 06:12 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 7 lut 2018, 01:44 ]

Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów na Spotkanie z ciekawą matematyką zatytułowane

Zagrajmy w życie

Podczas spotkania w przystępny sposób zostanie przedstawiony ciekawy algorytm brytyjskiego matematyka Johna Conwaya, który zrobił zaskakującą karierę i doczekał się licznych modyfikacji. „Zbadamy” różne kolonie komórek, spróbujemy wyciągnąć wnioski z obserwacji dotyczące ich rozwoju i sprawdzimy nasze przypuszczenia za pomocą symulacji komputerowej. Zajęcia mogą zainteresować zarówno matematyka, jak i ucznia na początku matematycznej edukacji – po prostu każdego, kto lubi zagadki i łamigłówki matematyczne, logiczne lub algorytmiczne.

Spotkanie odbędzie się 1 marca 2018 r. (czwartek) o godzinie 15.00 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25 sala 011 (parter). Zajęcia poprowadzi Wojciech  Zuziak – konsultant naszego Ośrodka.

Wiejcej informacji >