Zaproszenie: Jak zjeść słonia i dlaczego sułtan nosił zielone szelki? ...

opublikowane: 6 wrz 2018, 08:04 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 6 wrz 2018, 08:08 ]

Zapraszam do udziału w Spotkaniu z ciekawą matematyką, którego tematem będzie

Jak zjeść słonia i dlaczego sułtan nosił zielone szelki?- czyli transfer metody w sytuacjach geometrycznych

Spotkanie będzie poświęcone rozwijaniu u uczniów aktywności matematycznej o charakterze twórczym. Od uczestników oczekujemy przed wszystkim zaangażowania, bowiem do czerpania radości z zajęć wystarczy wiedza matematyczna z zakresu 5 klasy szkoły podstawowej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzą się m.in. jak zjeść słonia, dlaczego sułtan nosił zielone szelki i co to są dowody egzystencjalne. Zobaczą też coś, co dokładnie będą poznawać w szkole ponadpodstawowej i przekonają się, czym się różni odpowiedź dobra od lepszej.

Spotkanie odbędzie się 20 września 2018 r. (czwartek) o godzinie 14.30 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej,

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj