Zaproszenie: Sieć współpracy "Aktywna Tablica" edycja 2, spotkanie 2

opublikowane: 4 gru 2018, 06:18 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 4 gru 2018, 06:21 ]

Zapraszamy na drugie spotkanie Sieci współpracy nauczycieli "Aktywna tablica". Jest ono zaplanowane na 11.12.2018 r. w godzinach 16.30 – 18.45 w RODN "WOM" w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, parter, sala 11A.

Tematem spotkania będzie: Zabawa w odkrywców.

Spotkanie poprowadzą: Mariola Fik (MakeyMakey) oraz Wojciech Zuziak (Skratch)

Zapisy: przez system rejestracji https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=600428

Krótki opis: Seymour Papert głosił, że: „dzieci nie dostają idei, one je tworzą, ale uczące się dzieci tworzą nowe idee szczególnie skutecznie wtedy, gdy są aktywnie zaangażowane w konstruowanie różnego rodzaju artefaktów – może to być robot, poemat, zamek z piasku, program komputerowy lub cokolwiek innego, czym można się podzielić z innymi i co może być przedmiotem wspólnej analizy i refleksji”.

Każdy z nas (chociaż może nie do końca świadomie) lubi tworzyć, testować i odkrywać. Co może powstać kiedy nie ogranicza nas nic, oprócz wyobraźni? Coś absolutnie wyjątkowego!

Zapraszamy na warsztat, który będzie zabawą w odkrywców. Wspólnie zastanowimy się jak wykorzystać płytkę MakeyMakey podczas zajęć szkolnych, ale także podczas eksperymentowania, testowania, odkrywania i… zabawy!

Podczas warsztatu:

•   dowiemy się, jak działa płytka MakeyMakey
  •   dowiemy się, jak wykorzystać płytkę MakeyMakey podczas zajęć
  •   poznamy inspiracje związane z płytką MakeyMakey
  •   połączymy Scratch'a i płytkę MakeyMakey

Mariola Fik - z wykształcenia bibliotekarka, w praktyce edukatorka (ma na swoim koncie setki przeprowadzonych szkoleń i warsztatów), trenerka Mistrzów Kodowania, Mobilna Doradczyni Programu Sektor 3.0 PAFW oraz członkini grupy Superbelfrzy MINI. W 2018 roku była jedną ze 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Koduje z dziećmi i seniorami, prowadzi zajęcia z wykorzystaniem TiK i Design Thinking. Entuzjastka nowych metod i rozwiązań.