Wydarzenia‎ > ‎

Relacja: Byliśmy w Opolu...

opublikowane: 26 mar 2019, 09:44 przez Katarzyna P.   [ zaktualizowane 26 mar 2019, 09:48 ]


Konferencja rozpoczęła się powitaniem zgromadzonych przez Władysława Mąsiora - dyrektora RODN „WOM” w Bielsku-Białej oraz zaprezentowaniem najważniejszych informacji z Opolskiej Konferencji SNM przez Magdalenę Glac – przewodniczącą Bielskiego Oddziału SNM.

Podczas wykładu  Magdalena Bielenin próbowała pokazać zebranym świat szkolny widziany oczami dziecka z różnymi dysfunkcjami, w szczególności dziecka autystycznego. Stosując różnego typu zabiegi starała się pobudzić naszą empatię i rozumienie potrzeb tych dzieci. Szczególnie trudne okazało się ćwiczenie, w którym należało wykonać pewne zadanie patrząc przez specjalnie przygotowane okulary, takie, przez które widać inaczej…

W dalszej części uczennica Szkoły Podstawowej w Cisownicy – Zuzanna Lipowczan przekonywała nas, że pszczoły są nie tylko pracowite, ale też są genialnymi matematykami. Aby dowiedzieć się na czym ta genialność pszczół polega trzeba wysłuchać prezentacji Zuzi pt, Miododajne architektki, którą pod opieką swojej nauczycielki – Beaty Pieńkowskiej, przygotowała na konkurs „Matematyka jest wszędzie” i zdobyła wyróżnienie.

W dalszej części odbyły się warsztaty w dziesięciu grupach, do wyboru. Warsztaty są zawsze bardzo oczekiwaną częścią konferencji, gdyż umożliwiają dzieleniem się przez nauczycieli pomysłami. Tak było i tym razem. Były warsztaty podczas których prezentowano pomysły własne lub te „przywiezione” z konferencji w Opolu, byli i prowadzący „uchwyceni” w Opolu. Takimi osobami byli Ksenia Erdmann i Wojciech Wątor. Tak bardzo zachwyciły nas w Oplu prowadzone przez nich warsztaty pt. Matematyczne podchody”, że mimo dzielącej ich od Bielska-B. dużej odległości, zaprosiliśmy ich tutaj. Na szczęście zgodzili się i zadziwili nauczycieli z Bielska.

Comments