Realizacja projektu "Przygoda z geometrią na pomarańczy"

opublikowane: 14 gru 2017, 04:56 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 14 gru 2017, 05:41 ]

Dobiega końca realizacja projektu „Przygoda z geometrią na pomarańczy”,  w którym nasz Ośrodek uczestniczył jako Partner.

W ramach projektu zostały zrealizowane następujące działania:

- We wrześniu w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty z pachnącymi atrybutami – pomarańczami, jako modelami kuli (sfery). Mieliśmy zaszczyt gościć w roli wykładowców wyjątkowe osoby, specjalistów w zakresie geometrii sferycznej, autorów książki „Trzy światy geometrii”.

- W październiku, podczas spotkania konsultacyjnego w formie wideokonferencji na platformie ClickMeeting dr Anna Rybak odpowiadała na pytania uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w projekcie.

- W listopadzie, po dwóch miesiącach przygotowań, uczniowie uczestniczący w projekcie stanęli przed dużym wyzwaniem przeprowadzania zajęć dla swoich kolegów, podczas których zapoznawali ich z podstawami geometrii na sferze. Warsztaty zostały zorganizowane przez wszystkie grupy projektowe w swoich macierzystych szkołach.

Przed nami merytoryczne podsumowanie wyników projektu.

Więcej informacji w zakładce Projekt