Przygoda z geometrią na pomarańczy

opublikowane: 7 wrz 2017, 06:32 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 7 wrz 2017, 16:55 ]

Zapraszamy na Spotkanie z ciekawą matematyką, które odbędzie się 21 września 2017 r. Tematem spotkania będzie "Przygoda z geometrią na pomarańczy - trzy światy geometrii". Zajęcia będą miały charakter warsztatu połączonego z interaktywną prezentacją, a dotyczyć będą własności figur geometrycznych w trzech systemach: geometrii płaskiej, geometrii sferycznej i geometrii hiperbolicznej. Ich najważniejszym przesłaniem będzie: „I Ty możesz odkrywać geometrię na różnych powierzchniach”.

Warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów poprowadzą znakomici specjaliści z zakresu geometrii nieeuklidesowych dr Anna Rybak z Uniwersytetu w Białystoku oraz István Lénárt – pracownik ELTE University w Budapeszcie.
Szczegółówe informacje znajdują się w zakładce Spotkania z ciekawą matematyką.