Informacja: Koło dla uczniów matematycznie uzdolnionych

opublikowane: 10 sty 2019, 06:42 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 10 sty 2019, 10:53 ]

Fundacja Matematyka dla wszystkich zaprasza do uczestnictwa w zajęciach Koła dla matematycznie uzdolnionych uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Proponowane zajęcia mają na celu rozbudzanie ciekawości uczniów, stworzenie okazji do różnorodnych doświadczeń matematycznych, mobilizowanie do pokonywania trudności i współdziałania w zespole. Uczestnictwo w zajęciach poszerzy wiadomości i umiejętności matematyczne uczniów, tak aby mogli spróbować swoich sił w konkursach matematycznych, Olimpiadzie Matematycznej Juniorów a nawet Olimpiadzie Matematycznej. Niezależnie od udziału w konkurach rozwiązywane zadania i problemy mogą stać się inspiracją do własnych matematycznych poszukiwań.

Zajęcia prowadzi mgr Tomasz Szymczyk, nauczyciel V LO w Bielsku-Białej, wychowawca wielu Olimpijczyków.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów i miejsca zajęć, a także sposobu zgłaszania się można znaleźć na stronie Fundacji Matematyka dla Wszystkich.