Dzień o zapachu pomarańczy

opublikowane: 3 paź 2017, 06:40 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 5 paź 2017, 04:02 ]

Tym hasłem możemy podsumować dzień 21 września 2017 r. w naszym Ośrodku. Aromatyczny i kuszący  zapach pomarańczy roznosił się po naszym budynku od samego rana do wieczora, najpierw z powodu realizacji projektu „Przygoda z geometrią na pomarańczy – trzy światy geometrii” (we współpracy z Fundacją „Matematyka dla wszystkich), a później w związku ze Spotkaniem z ciekawą matematyką.

W jednym i drugim przypadku rolę główną odgrywała pomarańcza jako  model kuli (model sfery); model potrzebny, pachnący, choć niedoskonały.

Z pomocą naszych wyjątkowych gości dr Anny Rybak z Uniwersytetu w Białymstoku oraz
Istvána Lénárta z ELTE University w Budapeszcie mogliśmy spojrzeć na geometrię inaczej niż zwykle.