Wydarzenia


Zaproszenie: Zagadkowa matematyka

opublikowane: 2 sty 2018, 04:30 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 2 sty 2018, 05:29 ]Zapraszamy  na Spotkanie z ciekawą matematyką, którego tematem będzie

Zagadkowa matematyka

Podczas spotkania będzie można przekonać się, w jak wielu sytuacjach matematyka może nam pomóc i jakie zaskakujące problemy można za jej pomocą rozwiązać.  Uczestnicy w formie warsztatowej poznają zabawy, m.in. w odgadywanie zamazanej liczby, daty urodzin i kto na który palec założył pierścień. Zajęcia poza nauką dostarczą także wiele rozrywki i matematycznej zabawy.

Przykłady zostały przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. J. Śniadeckiego w Bielsku-Białej pod kierunkiem nauczycielki matematyki - mgr Doroty Ponc.


Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2018 r. (czwartek) o godzinie 15.10 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

Więcej informacji  zakładce Spotkania z ciekawą matematyką.Konferencja: Egzamin ósmoklasisty - matematyka

opublikowane: 21 gru 2017, 05:29 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 21 gru 2017, 05:33 ]21 lutego 2017 r. o godzinie 16.00 w naszym Ośrodku odbędzie się konferencja poświęcona egzaminowi ósmoklasity z matematyki. Konferencję poprowadzi pracownik OKE w Jaworznie - pan Jerzy Borkowicz.
Szczegółowe informacje ukażą się w styczniu.

Realizacja projektu "Przygoda z geometrią na pomarańczy"

opublikowane: 14 gru 2017, 04:56 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 14 gru 2017, 05:41 ]Dobiega końca realizacja projektu „Przygoda z geometrią na pomarańczy”,  w którym nasz Ośrodek uczestniczył jako Partner.

W ramach projektu zostały zrealizowane następujące działania:

- We wrześniu w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty z pachnącymi atrybutami – pomarańczami, jako modelami kuli (sfery). Mieliśmy zaszczyt gościć w roli wykładowców wyjątkowe osoby, specjalistów w zakresie geometrii sferycznej, autorów książki „Trzy światy geometrii”.

- W październiku, podczas spotkania konsultacyjnego w formie wideokonferencji na platformie ClickMeeting dr Anna Rybak odpowiadała na pytania uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w projekcie.

- W listopadzie, po dwóch miesiącach przygotowań, uczniowie uczestniczący w projekcie stanęli przed dużym wyzwaniem przeprowadzania zajęć dla swoich kolegów, podczas których zapoznawali ich z podstawami geometrii na sferze. Warsztaty zostały zorganizowane przez wszystkie grupy projektowe w swoich macierzystych szkołach.

Przed nami merytoryczne podsumowanie wyników projektu.

Więcej informacji w zakładce Projekt

Zaproszenie: Konkurs "Matematyka jest wszędzie"

opublikowane: 26 paź 2017, 02:21 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 31 paź 2017, 06:37 przez Katarzyna Parcia ]
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej oraz Fundacja „Matematyka dla wszystkich” zapraszają uczniów do udziału w VII edycji Konkursu Interdyscyplinarnego na najciekawszą pracę projektową nt.

Matematyka jest wszędzie”


Celami konkursu są:

  • rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką,
  • zachęcanie uczniów do szukania powiązań matematyki z innymi dziedzinami,
  • umożliwienie uczniom dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami z rówieśnikami,
  • inspirowanie nauczycieli do stosowania nowych form pracy z uczniami.

Więcej informaji dotyczących konkursu można znaleźć tutaj.


Zaproszenie: Konkurs Matematyczno-Plastyczny "Od 1 do ∞ ..."

opublikowane: 10 paź 2017, 04:51 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 26 paź 2017, 02:50 ]Zapraszam do udziału w interesującym Konkursie Matematyczno-Plastycznym .

„Od 1 do ∞ … czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań”

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział w Bielsku-Białej.  W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich typów szkół, a także nauczyciele.

Zadaniem uczestników konkursu jest ułożenie własnego zadania tekstowego lub łamigłówki, tak aby rozwiązaniem była liczba 25.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w:załączonych dokumentach

- regulamin konkursu

- informacje o konkursie

- wzór oświadczenia


Relacja: Matematyka na dobry początek roku szkolnego 2017/18...

opublikowane: 5 paź 2017, 05:47 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 26 paź 2017, 02:50 ]Tegoroczna Konferencja z cyklu „Matematyka na dobry początek roku szkolnego…” była wyjątkowa ze względu na fakt, że obchodziliśmy 25 lat istnienia Bielskiego Oddziału SNM. Z tej okazji spotkanie rozpoczęliśmy od wspomnień związanych z działalnością Oddziału od początku jego istnienia.

Wykład inauguracyjny pt. "Geometria królową matematyki" wygłosił, entuzjasta geometrii, bielszczanin z pochodzenia, Bronisław Pabich, 

Pełna relacja i materiały konferencyjne

Galeria zdjęć

Relacja: Dzień o zapachu pomarańczy

opublikowane: 3 paź 2017, 06:40 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 26 paź 2017, 02:51 ]
Tym hasłem możemy podsumować dzień 21 września 2017 r. w naszym Ośrodku. Aromatyczny i kuszący  zapach pomarańczy roznosił się po naszym budynku od samego rana do wieczora, najpierw z powodu realizacji projektu „Przygoda z geometrią na pomarańczy – trzy światy geometrii” (we współpracy z Fundacją „Matematyka dla wszystkich), a później w związku ze Spotkaniem z ciekawą matematyką.

        W jednym i drugim przypadku rolę główną odgrywała pomarańcza jako  model kuli (model sfery); model potrzebny, pachnący, choć niedoskonały.  
     

        Z pomocą naszych wyjątkowych gości dr Anny Rybak z Uniwersytetu w Białymstoku oraz
Istvána Lénárta z ELTE University w Budapeszcie mogliśmy spojrzeć na geometrię inaczej niż zwykle.


Zaproszenie: Matematyka na dobry początek roku szkolnego 2017/18

opublikowane: 14 wrz 2017, 14:23 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 26 paź 2017, 02:51 ]


Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Bielsku-Białej zapraszają na XIII Regionalną Konferencję z cyklu Matematyka na dobry początek roku szkolnego, która odbędzie się w dniu 30 września 2017 r. (sobota) w godzinach 9.00-15.15.w Budynku Ośrodka przy ul. Legionów 25.

Zaproszenie: Przygoda z geometrią na pomarańczy

opublikowane: 7 wrz 2017, 06:32 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 26 paź 2017, 02:52 ]Zapraszamy na Spotkanie z ciekawą matematyką, które odbędzie się 21 września 2017 r. Tematem spotkania będzie "Przygoda z geometrią na pomarańczy - trzy światy geometrii". Zajęcia będą miały charakter warsztatu połączonego z interaktywną prezentacją, a dotyczyć będą własności figur geometrycznych w trzech systemach: geometrii płaskiej, geometrii sferycznej i geometrii hiperbolicznej. Ich najważniejszym przesłaniem będzie: „I Ty możesz odkrywać geometrię na różnych powierzchniach”.

Warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów poprowadzą znakomici specjaliści z zakresu geometrii nieeuklidesowych dr Anna Rybak z Uniwersytetu w Białystoku oraz István Lénárt – pracownik ELTE University w Budapeszcie.
Szczegółówe informacje znajdują się w zakładce Spotkania z ciekawą matematyką.

Rekrutacja na granty rozpoczęta

opublikowane: 27 cze 2017, 06:25 przez Katarzyna Parcia   [ zaktualizowane 27 cze 2017, 06:31 ]Od 25 sierpnia do 30 listopada 2017 r. w naszym Ośrodku będziemy realizować szkolenia w ramach Grantów Edukacyjnych 2017.

Warsztaty pt. Nowa podstawa programowa matematyki – wdrażanie i realizacja w kontekście ramowych planów nauczania w szkole podstawowej poprowadzi dr Agnieszka Herma.

Sedrecznie zapraszam do udziału!.


1-10 of 39