17. Jak zjeść słonia i dlaczego sułtan nosił zielone szelki?

Zapraszam nauczycieli matematyki oraz uczniów klas 6–8 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych na Spotkanie z ciekawą matematyką zatytułowane

Jak zjeść słonia i dlaczego sułtan nosił zielone szelki?- czyli transfer metody w sytuacjach geometrycznych

Spotkanie będzie poświęcone rozwijaniu u uczniów aktywności matematycznej o charakterze twórczym. Od uczestników oczekujemy przed wszystkim zaangażowania, bowiem do czerpania radości z zajęć wystarczy wiedza matematyczna z zakresu 5 klasy szkoły podstawowej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzą się m.in. jak zjeść słonia, dlaczego sułtan nosił zielone szelki i co to są dowody egzystencjalne. Zobaczą też coś, co dokładnie będą poznawać w szkole ponadpodstawowej i przekonają się, czym się różni odpowiedź dobra od lepszej.

Spotkanie odbędzie się 20 września 2018 r. (czwartek) o godzinie 14.30 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25 sala 011 (parter). Planowany czas spotkania to około 90 minut. Zajęcia poprowadzi prof. dr hab. Maciej Klakla* Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się za pomocą naszego nowego systemu rejestracji (wymaga założenia konta) do 18 września 2018 r. lub do wyczerpania miejsc.

Link do systemu rejestracji:  https://goo.gl/QvBcVQ

Prosimy, aby uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą przybory do pisania oraz papier.

Zajęcia są bezpłatne. Ewentualne pytania proszę kierować na adres e-mail kparcia@wombb.edu.pl. Informacje można uzyskać również pod numerem telefonu 33 812 37 15 wew. 111

* Prof. dr hab. Maciej Klakla jest emerytowanym profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.  Pracował również na uniwersytetach w Algierii, Kanadzie i Kazachstanie. Wypromował 7 doktorów i ponad 200  magistrów matematyki. Jest autorem lub współautorem ponad 120 prac naukowych i autorem kilku książek, współtwórcą koncepcji projektów dydaktycznych „Błękitna Matematyka” i „Nowa Błękitna Matematyka” oraz współautorem serii podręczników o tych tytułach. Był Przewodniczącym Rady Naukowej Mazowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Obszar naukowych zainteresowań  Profesora to  rozpoznawanie i rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów oraz rozwijanie u uczących się matematyki aktywności matematycznych o charakterze twórczym.