10. Budujemy fraktale z papieru

Zaproszenie

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej oraz Fundacja „Matematyka dla wszystkich” zapraszają do udziału w kolejnym (10) Spotkaniu z ciekawą matematyką, którego tematem będzie

Dywan Sierpińskiego i Piramida Sierpińskiego
- budujemy fraktale z papieru

Spotkanie odbędzie się 30 marca 2017 r. o godz. 15.00 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 11 (parter).

Warsztaty poprowadzi Halina Babik-Dziedzic – nauczycielka matematyki w Gimnazjum im. Stefana Banacha w Bielsku-Białej. Podczas zajęć uczestnicy:
  • zbudują z papieru Piramidę Sierpińskiego i Dywan Sierpińskiego,
  • przekonają się, co to znaczy, że obiekt jest samopodobny,
  • zobaczą, że fraktale można spotkać wszędzie – w chmurach, zboczach gór, drzewach, na powierzchni księżyca, a nawet w ludzkim ciele,
  • będą mieli okazję sprawdzić, jak wiele wspólnego mogą mieć ze sobą artyści i matematycy, mimo iż używają innego języka do opisu świata i wyrażenia swoich emocji.
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Mile widziani będą również nauczyciele. Przewidywany czas zajęć to 60 min. Prosimy o przyniesienie ze sobą nożyczek oraz kleju do papieru.

W związku z koniecznością przygotowania przez organizatorów dużej liczby materiałów dla każdego uczestnika, prosimy o zgłaszanie się (w miarę możliwości) do piątku 24 marca 2017 r. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą krótkiego formularza rejestracyjnego (linki poniżej) lub ewentualnie telefonicznie 33 812 37 15 wew. 111).

Formularz rejestracyjny dla nauczyciela (tutaj nauczyciel może zgłosić siebie, ale również swoich uczniów)
Formularz rejestracyjny dla ucznia (gdy uczeń zgłasza się indywidualnie)

Katarzyna Parcia

Temat:
Dywan Sierpińskiego i Piramida Sierpińskiego - budujemy fraktale z papieru.

Prelegent:
Halina Babik-Dziedzic

Data:
30 marca 2017 r.

Materiały

Szablony:
  • piramida
  • dywan (kratownica dostosowana do wygodnego podziau na 3 częśći)

Ċ
Katarzyna Parcia,