Konkursy matematyczne

Liczba wyświetlanych pozycji: 8
Nazwa konkursu / Link do szczegółowej informacjiKrótki opis
Sortuj 
 
Sortuj 
 
Nazwa konkursu / Link do szczegółowej informacjiKrótki opis
Matematyka w obiektywie "Matematyka w obiektywie" to Konkurs fotograficzny Uniwersytetu Szczecińskiego dla uczniów, nauczycieli, studentów i tych wszystkich, którzy potrafią w fotografii oddać fascynujące piękno "królowej nauk" 
Matematyka jest wszędzie  Konkurs na pracę projektową, mający na celu rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zachęcanie ich do szukania powiązań matematyki z innymi dziedzinami. 
Pangea Konkurs międzynarodowy rozwijający matematyczne zainteresowania dzieci i młodzieży. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany w szkołach, na etap finałowy najlepsi uczniowie wyjeżdzają do Warszawy i Wrocławia.  
"Mathématiques sans Frontieres" (Matematyka bez granic) Międzynarodowy Konkurs Matematyczny w którym mogą uczestniczyć tylko całe klasy. Zadania konkursowe nawiązują do konkretnych sytuacji i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym. 
Olimpiada Matematyczna Juniorów Ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum 
Kangur Matematyczny Konkurs międzynarodowy, rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych. Ma charakter jednorazowego testu. 
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego. Arkusze z lat ubiegłych do pobrania na stronie https://sites.google.com/a/wombb.edu.pl/archiwum/konkursy/konkursy-przedmiotowe-ko 
ISLP Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych Konkurs jest skierowany do uczniów oraz studentów Jego celem jest rozwijanie umiejętności badawczych i statystycznych. Konkurs jest wydarzeniem cyklicznym (co 2 lata) 
Liczba wyświetlanych pozycji: 8
Comments