Edycja 4


Relacja z

4 edycji konkursu Matematyka jest wszędzie


Od kostki Rubika do zawodu fryzjera

Tegoroczna edycja konkursu na najlepszą pracę projektową nt. Matematyka jest wszędzie była drugą z kolei organizowaną wspólnie przez dwie placówki, które troszczą się o jakość nauczania matematyki: Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

Cieszymy się, że inicjatywa zwiększa grono zwolenników o czym świadczy coraz większa liczba uczniów, którzy przystępują do konkursu, a także coraz większa liczba zgłaszanych szkół. Cieszy nas także rosnący poziom prac prezentowanych podczas konkursu. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 40 uczniów z 15 szkół (gimnazjów, szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych). Uczniowie zaprezentowali ciekawe prace o różnorodnej tematyce, od kostki Rubika przez zdrowie, fraktale i układ słoneczny aż po fryzjerstwo, wykorzystując przy tym różne formy prezentowania. Na uwagę zasługuje fakt, że w trakcie kilkumiesięcznych przygotowań do konkursu część uczniów przeprowadziła własne małe prace badawcze w zakresie matematyki np. zgłębiając tajemnice kwadraciaków. Taki sposób traktowania matematyki jest szczególnie cenny i interesujący.

Dzień 16 kwietnia 2015 r. dla uczestników kokursu był pełen emocji związanych z ogłoszeniem wyników. W auli Kolegium Nauczycielskiego, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, dało się odczuć napięcie towarzyszące oczekiwaniu tym bardziej, że nagrody konkursowe były atrakcyjne. Po inauguracji uroczystości przez dyrektora Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej Józefa Mamorskiego oraz dyrektora RODN „WOM” w Bielsku-Białej – Władysława Mąsiora nastąpiło ogłoszenie wyników.

Na zakończenie mogliśmy jeszcze raz zachwycić się najlepszymi pracami tegorocznej edycji konkursu, oglądając nagrodzone i wyróżnione prace.

Gratulujemy uczniom ciekawych pomysłów, zaangażowania, oratorskich przemówień i odwagi. Nauczycielom dziękujemy za ich wysiłek i pracę. A tym, którzy zostali wyróżnieni serdecznie gratulujemy.Katarzyna Parcia
Informacje (4 edycja)

  • Organizatorzy

Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni
Ċ
Katarzyna Parcia,
25 sie 2016, 00:43
Ċ
Katarzyna Parcia,
25 sie 2016, 00:43
Comments