XIII Regionalna Konferencja


Relacja

Matematyka na dobry początek roku szkolnego 2017/18 ...
... i nowe ćwierćwiecze Bielskiego Oddziału SNM


    Tegoroczna konferencja z cyklu „Matematyka na dobry początek roku szkolnego…” była wyjątkowa ze względu na fakt, że obchodziliśmy 25 lat istnienia Bielskiego Oddziału SNM. Z tej okazji spotkanie rozpoczęliśmy od wspomnień związanych z działalnością Oddziału od początku jego istnienia. Tę część poprowadziła Mariola Maryszewka-Kwaśny, a swoimi wspomnieniami i anegdotami podzielili się prof. dr hab. Henryk Kąkol, Maria Kaczmarzyk, Janina Janica-Piechota, Maria Szczerbik i Alicja Krzempek.

Wykład inauguracyjny wygłosił Bronisław Pabich, który przyznał się, że jest rodowitym bielszczaninem i absolwentem szkoły mieszącej się właśnie w budynku przy ulicy Legionów 25, czyli w miejscu, w którym przyszło mu dzisiaj wygłosić wykład. Prelegent, jako entuzjasta geometrii i jeden z prekursorów wykorzystania programu Cabri w edukacji wygłosił wykład zatytułowany „Geometria królową matematyki”. Podczas prelekcji poruszył zebranych efektownymi animacjami komputerowymi, umożliwiającymi wyjaśnienie – za pomocą geometrii – różnych zagadnień, m.in. kształtu księżyca w różnych jego fazach oraz jak należy oglądać obraz w muzeum, aby jego perspektywa sprawiała wrażenie naturalnej. Pokazał także, jak rozwiązać równanie kwadratowe za pomocą cyrkla, co to jest mouhefenggai i jak obliczyć objętość kuli po chińsku.

Po wykładzie uczestnicy mogli wziąć udział w trzech sesjach warsztatowych. Pula tematów była bardzo bogata i różnorodna - każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Mam nadzieję, że uczestnicy konferencji podzielają ten pogląd.

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć i skorzystania z udostępnionych materiałów (linki obok). Pokonferencyjne refleksje z punktu widzenia Przewodniczącej Bielskiego Oddziału SNM można przeczytać tutajZaproszenie

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Bielsku-Białej zapraszają na XIII Regionalna Konferencję z cyklu Matematyka na dobry początek roku szkolnego, która odbędzie się w dniu 30 września 2017 r. (sobota) w godzinach 9.00-15.15.w Budynku Ośrodka przy ul. Legionów 25.

W programie wykład i trzy sesje warsztatowe prowadzone przez doradców metodycznych, pracowników naukowych, nauczycieli praktyków, przedstawicieli wydawnictw, członków różnych oddziałów SNM – krótko mówiąc ludzi z pasją. Szczegółowy program oraz opis warsztatów znajdują się w załączonych plikach.

Będzie też czas na wspomnienia, gdyż za nami 25 lat działalności Bielskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Zgłoszenia na konferencję przyjmuje Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, za pomocą formularza .
Materiały konferencyjne

Magdalena Glac

Jolanta Biernat - korzystała z materiałów:


Informacje o konferencji


Ċ
Katarzyna Parcia,
12 wrz 2017, 10:03
Ċ
Katarzyna Parcia,
12 wrz 2017, 10:03
Ċ
Katarzyna Parcia,
5 paź 2017, 02:05
Ċ
Katarzyna Parcia,
12 wrz 2017, 10:03
Comments