Inspiracje‎ > ‎

Dzień/ Noc

Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - akcja edukacyjna, która odbywa się corocznie w ostatni piątek września

Noc naukowców

Noc naukowców - coroczna impreza popularnonaukowa, zainicjowana w 2005 roku przez Komisję Europejską, odbywa się zawsze w ostatni piątek września, równocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W Polsce zajęcia przygotowały uczelnie w wielu miastach, m.in.
Małopolska noc naukowców 2016
Noc naukowców Politechniki Śląskiej

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki -  historia przedstawiona w filmie The dot zainspirowała wielu nauczycieli bo przecież każdy z nas ma jakieś talenty. Dzień kropki od 2008 roku jest obchodzony 15 września.

The dot - film

Dzień Liczby Pi

Międzynarodowy Dzień liczby Pi - obchodzony corocznie 14 marca. Data wybrana została nieprzypadkowo 14 marca to w notacji amerykańskiej 3/14.W ramach obchodów tego dnia Uniwersytet Sląski w Katowicach organizuje Festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych