Inspiracje‎ > ‎

Dysleksja a uczenie się matematyki

strona w budowie

Artykuły

Słowo czy obraz, czyli co dyslektykowi... - zachęcam do lektury artykułu.
Jaka jest przyczyna dysleksji oraz formy jej terapii według niezwykle ciekawej koncepcji Ronalda D. Davisa? Na czym polega różnica miedzy myśleniem werbalnym a obrazowym? i co to jest oko umysłu?
Odpowiedzi na te pytania można znaleźć  w artykule.

Dysleksja a plastelina - Dalszy ciąg opisu koncepcji Ronalda Davisa. Z artykułu dwiemy się dlaczego modelowanie z plasteliny jest tak skuteczne w pracy z uczniem dyslektycznym.

Dziecko z dysleksją w szkole. Co widzi, co czuje, jak odbiera świat? (post z blogu Kreatywna Pedagogika)
ten artykuł będzie inny niż wszystkie. Nie rozpocznie się od zdefiniowania pojęcia, rysu historycznego czy przytoczenia nazwisk i wyników badań naukowców. Będzie za to mowa o dysleksji z perspektywy osoby, która się z nią zmaga każdego dnia w szkole i poza nią...


Film

Gwiazdy na ziemiNiezwykła historia małego chłopca, który nie potrafi nauczyć się czytać i liczyć. Nikt nie potrafi mu pomóc...
Zobacz szkołę z perspektywy ucznia dyslektycznego.

Książki

  • Ronald D. Davis, Eldon M. Braun: „Dar dysleksji”
  • Ronald D. Davis, Eldon M. Braun: „Dar uczenia się”
  • Lynda Mullaly Hunt: "Ryba na drzewie"Materiały z konferencji

Dysleksja a dyskalkulia - Materiały z konferencji nt. Kiedy matematyka jest problemem. Różne oblicza w uczeniu się matematyki - dysleksja a dyskalkulia. Konferencja miała miejsce w naszym Ośrodku 3 grudnia 2015 r.

Szyfr Enigmy - materiały szkoleniowe z warsztatów metodycznych nt. Szyfr Enigmy, czyli rozkodujmy opinię uzupełnione przykładami wypracowanymi w trakcie warsztatów.

Ciekawostki

OpenDyslexic - font ułatwiający czytanie dyslektykomBlogi

Specjalni.pl - blog z materiałamiComments