Inspiracje‎ > ‎

Blogi o nauczaniu (nie tylko) matematyki

Blogi o nauczaniu - refleksyjnie

Moja Oś świata - blog Danuty Sterny - autorki licznych publikacji dla nauczycieli oraz materiałów metodycznych.

Edukacja na nowo - blog dr Mirosława Dąbrowskiego, autora i współautora wielu publikacji o tematyce edukacyjnej, w tym o wykorzystywaniu gier dydaktycznych w procesie edukacyjnym.

Blog Jarosława Kordzińskiego - trenera, coacha, mediatora, autora tekstów z zakresu zarządzania oświatą, organizacji procesu edukacyjnego i psychologii pozytywnej.

Blogi o nauczaniu/uczeniu się

Superbelfrzy RP - blog grupy Superbelfrzy RP – eduzmieniaczy. Refleksje, narzędzia, relacje oraz pomysły i porady dotyczące nauczania, nie tylko matematyki.

Blogi uczniów

Matematyka w ASP - Matematyczna strona uczniów 4-6

TIK z klasą - blog klasowy pod kierunkiem pań: Zyty Czechowskiej oraz Jolanty Majkowskiej.

Blogi o nauczaniu matematyki - praktycznie

Matematyka w podstawówce - strona Joanny Palińskiej, nauczycielki matematyki, superbelfra; strona przygotowana dla uczniów.

Gry matematyczne - gry matematyczne przygotowane w Learningapps, strona Joanny Palińskiej

Kostki na matmie - gry i zabawy matematyczne z kostkami, strona Joanny Palińskiej

Nowoczesne nauczanie - strona Katarzyny Gorzędowskiej

Narzędzia TIK - strona Marii Czerwińskiej,nauczycielki matematyki, dla tych którzy szukają nowych pomysłów w zakresie stosowania technologi informacyjno - komunikacyjnych

Matma inaczej - blog nauczycielski Joanny Świercz

Blogi o nauczaniu najmłodszych

Tableszyt w okładce w motyle - blog Jolanty Okuniewskiej (dział matematyka)

Matma jest super - zbiór interaktywnych zadań z matematyki dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej (jeden z działów bloga Joanny Apanasewicz Z technologią za pan brat)

Tablica interaktywna w naszej klasie - blog Joanny Apanasewicz, będący zbiorem linków do stron z materiałami przydatnymi do pracy z wykorystaniem TIK

Dla kreatywnych i nie tylko - blog Joanny Apanasewicz

Nauczanka - blog nauczycielski Beaty Skrzpiec

Zamiast kserówki - blog superbelfrów zawiarający sprawdzone pomysły, które sprawiają, że lekcje są dla dzieci ciekawe, atrakcyjne i rozwijające zgodnie z zasadami neurodydaktyki.